Wrz 25 2015

Biesiada wierszowana

25 września 2015 r. uczniowie klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej w Grochowcach oraz gimnazjaliści uczęszczający na kółko polonistyczne wzięli udział w „Biesiadzie wierszowanej” i promocji książki Mateusza Pieniążka „Złote jaja i inne wiersze dla dzieci”

W piątkowe przedpołudnie 25 września na zamkowe wzgórze i dalej na salę widowiskową Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przybyli uczniowie z Grochowiec oraz przemyskich szkół podstawowych. Powód? Spotkanie z Mateuszem Pieniążkiem, mieszkającym w Łętowni koło Przemyśla poetą, autorem legend, baśni i licznych zbiorów wierszy dla dzieci, który promował swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Złote jaja i inne wiersze dla dzieci”. Autor w bardzo sugestywny sposób (czytając oraz śpiewając przy własnym akompaniamencie na fortepianie) prezentował swoją twórczość. Jego umiejętności „estradowe” były bardzo przekonujące i skutkowały dużym zainteresowaniem młodej widowni, która razem z autorem śpiewała piosenki i recytowała wiersze. Po zakończeniu biesiady ogromna liczba młodych czytelników skorzystała z okazji i zakupiła reklamowaną książkę – oczywiście w cenie promocyjnej.