Paź 06 2015

WYCIECZKA DO HUWNIK I NA KALWARIĘ

W dniu 5 października 2015r uczniowie Zespołu Szkół w Grochowcach (klasy V, VI i II gimnazjum) oraz Zespołu Szkół w Hermanowicach uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Huwnik i na Kalwarię. W Huwnikach odwiedzili placówkę Straży Granicznej gdzie przybliżono im tematykę związaną z zawodem funkcjonariusza Straży Granicznej, warunków służby, wyposażenia i uzbrojenia. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska   lotniska, śmigłowców Straży Granicznej oraz ćwiczeń z zakresu tresury psa służbowego. Wizyta na Kalwarii rozpoczęła się zwiedzaniem Klasztoru i wysłuchaniem opowieści jednego z ojców o jego historii. Następnie odbyła się jesienna wędrówka aleją dębową na Magdalenkę, obserwacja okolicy z wieży widokowej a zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasy.

????????????????????????????????????

huwniki