Paź 17 2017

KAROLINA JEDZIE DO LEGNICY

17 października 2017r. w SP w Hermanowicach odbył się III Gminny Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży.  Swoim patronatem objął go Wójt Gminy Przemyśl Pan Andrzej Huk. Celem tego konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli, a także rozbudzanie zainteresowań krajoznawczych, zachęcanie do poznawania własnego regionu, jego historii i dorobku. Z naszej szkoły w w/w konkursie wzięła udział Karolina Kogut, uczennica klasy III gimnazjum. Karolina w swoim wystąpieniu zaprezentowała sylwetkę patrona szkoły rotmistrza Witolda Pileckiego, zaprosiła słuchaczy w progi naszej szkoły i zachęciła do zwiedzenia Grochowiec. Jej wypowiedź była na tyle interesująca, że w konkursie gminnym zajęła II miejsce oraz zdobyła Nagrodę Wójta Gminy Przemyśl. Ta lokata pozwoliła jej na udział, 24 października, w etapie wojewódzkim, gdzie w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła I miejsce i otrzymała nominację do udziału w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej, który odbędzie się w dniach 23- 26 listopada br. w Legnicy. Do konkursu Karolina przygotowywała się pod okiem polonistki p. Bożeny Stępień. Za następne wystąpienia Karoliny wszyscy mocno trzymamy kciuki.