Maj 20 2018

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W dniach 16, 17 i 18 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anety Prokop, pani Bożeny Stępień, pani Marii Duszyk-Zemczak oraz pana Juliana Warcholaka poznawali uroki przepięknego Wrocławia. W wycieczce zorganizowanej przez panie Anetę Prokop i Bożenę Stępień brało udział 40 uczniów z naszej szkoły. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzali zabytki architektury Wrocławia:  rynek, ratusz, katedrę, Ostrów Tumski, kościół pw. św. Idziego, Katedrę pw. Jana  Chrzciciela, Kolegiatę Świętego Krzyża, kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, Pałac Arcybiskupi, Bramę Kluskową, Halę Stulecia, Pawilon czterech kopuł i wiele innych. Oglądali Panoramę Racławicką jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15 × 114 m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich i technicznych „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas, pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.
W Ogrodzie Zoologicznym – najstarszej tego typu placówce w Polsce i Afrykarium uczniowie poznawali różne gatunki zwierząt – około 12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków, prezentacje różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”.  Zwiedzając Ogród Japoński wszyscy mogli się przenieść do „kraju kwitnącej wiśni”. Bardzo ciekawą atrakcją była Wrocławska Fontanna usytuowana w malowniczym krajobrazie Parku Szczytnickiego, przy historycznym kompleksie Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym gdzie uczestnicy wycieczki oglądali multimedialny pokaz fontann. Wodę z różnych, fascynujących perspektyw poznawali w Hydropolis – Centrum Nauki o Wodzie, jedynym takim obiekcie
w Polsce i jednym z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m².  Kulturę Dolnego Śląska poznali w Muzeum Etnograficznym. Urozmaiceniem bogatego programu było zwiedzanie stadionu Śląsk Wrocław, zabawy
w parku trampolin Jump Word oraz poszukiwanie wrocławskich krasnali.