Maj 22 2018

POWIATOWE SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE – KROKUSY 2018

22 maja w ZS w Grochowcach odbyły się XV Międzygminne Spotkania Profilaktyczne KROKUSY 2018.
W turnieju rywalizowali uczniowie reprezentujący gminy: Krasiczyn, Żurawicę i Przemyśl.

Temat tegorocznych KROKUSÓW wynika z przesłania Narodowego Kongresu Trzeźwości z 2017 r. – KU TRZEŹWOŚCI NARODU.
Spotkanie zaszczyciło wiele osób zainteresowanych dobrym wychowaniem dzieci i młodzieży, które są odpowiedzialne za struktury i instytucje realizujące te zadania w gminach.

Młodzież prezentowała swoje umiejętności w konkursie na poezję, plakat i piosenkę profilaktyczną, hobby oraz wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień. Do nagrody STATUETKI „KROKUSA – 2018” nominację otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Szkołę w Grochowcach reprezentowały dwie uczennice: Martyna Burchała, która zaśpiewała piosenkę „Alkohol na długo tu nie zamieszka” oraz Karolina Kogut, która recytowała własny wiersz „Za późno”. Obie zaprezentowały się wspaniale!