Wrz 14 2018

„DYWIZJON 303” – SEANS FILMOWY W KINIE HELIOS W PRZEMYŚLU

14 września 2018r. uczniowie klas VI- VIII mieli okazję obejrzeć w kinie Helios w Przemyślu film „Dywizjon 303”, którego premierę objęła patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej.

Film opowiada historię pilotów Dywizjonu 303, elitarnej jednostki utworzonej w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u), bez których zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków.

Dywizjon 303 upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz zachęca młodych ludzi do sięgnięcia po powieść Arkadego Fiedlera, na podstawie którego powstał scenariusz dzieła w reżyserii Denisa Delicia.