Kwi 26 2019

Konkurs czytelniczy

23 kwietnia obchodzony jest, ustanowiony przez UNESCO w 1995 roku w celu promowania czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Z tej okazji  w piątek 26 kwietnia przeprowadzono konkurs czytelniczy dla uczniów klas I- IV SP w Grochowcach. Chętni uczniowie mieli za zadanie przygotować fragment ulubionej książki do pięknego przeczytania, zwracając uwagę na odpowiednią interpretację tekstu oraz wcielić się w rolę bohatera z prezentowanej książki występując w  stroju samodzielnie wykonanym. Jury w składzie: dyrektor szkoły- pani Urszula Broszko, nauczyciel- pani Zofia Szczepańska i rodzic- pani Zybińska po uważnym wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął Marcel Dudek, uczeń klasy IV, II miejsce zajął Nikodem Zybiński, uczeń klasy I, III miejsce- Szymon Śliwa, uczeń klasy II oraz wyróżnienie przyznano Wiktorii Janczy, uczennicy klasy IV. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Amicus Cogito. Organizatorkami konkursu były panie Anna Wiącek i Bożena Stępień.