Maj 28 2019

WYCIECZKA SZKOLNA

21- 23 maja bieżącego roku 30 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w trzydniowej wycieczce szkolnej zorganizowanej przez panie Anetę Prokop i Bożenę Stępień, tym razem po Podkarpaciu. Pierwszego dnia odwiedzili stolicę naszego regionu- Rzeszów, gdzie zwiedzili Telewizję Rzeszów, poznali tajniki powstawania programów telewizyjnych. Duże wrażenie wywarło studio, w którym nagrywane są wiadomości regionalne. Zainteresowaniem cieszyła się także podziemna trasa turystyczna, ratusz, studnia życzeń.  W parku trampolin można było wesoło spędzić czas. Następnego dnia, w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, młodzież poznała tajniki wydobywania ropy i gazu oraz poznała postać I. Łukasiewicza i jego działalność. Odwiedzając pijalnię wód w Iwoniczu, każdy mógł spróbować wód leczniczych z naszego regionu i poznać historię miejscowości. W Krośnie zwiedziła rynek miejski, ale najciekawsze były warsztaty malowania na szkle zorganizowane w Centrum Dziedzictwa Szkła. W kolejnym dniu uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej twórczości dla dzieci M. Konopnickiej, przygotowanej przez pracowników Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, zwiedzili dworek i lamus. Ale , chyba najwięcej emocji dostarczyła wizyta w fabryce czekolady w Korczynie. Uczniowie,nie dość, że dowiedzieli się jak wygląda proces powstawania czekolady od ziarnka kakao, to jeszcze posmakowali różnych słodkości. Wielką atrakcją było wykonanie czekolady według własnego pomysłu. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie sanktuarium w Dukli, co po wielu szaleństwach pozwoliło się wyciszyć i oddać refleksjom.

Chociaż pogoda nam nie sprzyjała, dużo padało, to wyjazd można uznać za udany. Młodzież wiele się nauczyła, np. jak ubrać pościel.