Wrz 26 2019

II EDYCJI GMINNEGO KONKURSU PATRIOTYCZNEGO „Z DUMĄ O POLSCE”

26 września w naszej szkole odbył się finał II EDYCJI  GMINNEGO KONKURSU PATRIOTYCZNEGO „Z DUMĄ O POLSCE” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przemyśl, tygodnika – Życie Podkarpackie i telewizji kablowej TOYA. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa imienia rotmistrza Witolda Pileckiego w Grochowcach.  Jego adresatami byli uczniowie wszystkich szkół Gminy Przemyśl.

Cele:
Krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego,
Uświadamianie i rozbudzanie ich poczucia przynależności do „Małej Ojczyzny”
Kształtowanie osobowości współczesnego Polaka –patrioty,
Wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy aktywności,
Rozwijanie wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość,
Rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.
Konkurs obejmuje trzy kategorie tematyczne: multimedialną, literacką i plastyczną.

W każdej z kategorii uczestnicy rywalizowali w odpowiednich grupach wiekowych.
Dla każdej kategorii zostało powołane jury, które wyłoniło laureatów.
A oto wyniki:

KATEGORIA MULTIMEDIALNA

pod hasłem „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Mateusz Weimer, kl. … SP Nehrybka

II miejsce: Martyna Majka, kl. VI SP Grochowce

III miejsce: Kinga Fiałkiewicz, kl. V SP Grochowce

KATEGORIA LITERACKA

pod hasłem „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” /wiersz/ Komisja konkursowa przyznała następujące:

Grupa wiekowa I: uczniowie klas III – V

I miejsce – Szymon Horbacz, kl.V SP Łętownia

II miejsce – Szymon Buła, kl. IV SP Grochowce

II miejsce – Paweł Mikłasz, kl. V SP Grochowce

III miejsce – Natalia Leputa, kl. V SP Ujkowice

Grupa wiekowa II: uczniowie klas VI – VIII

I miejsce – Martyna Hańczuk, kl. …. SP Nehrybka

II miejsce – Jan Szott, kl. VI SP Grochowce

III miejsce – Martyna Nawój, kl. VI SP Hermanowice

III miejsce – Karolina Paczkowska, kl. VI SP Grochowce

KATEGORIA PLASTYCZNA

pod hasłem „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Grupa wiekowa I: uczniowie klas 0 – II:

I miejsce – Jowita Dwulat, kl. II SP Grochowce

II Miejsce – Jagoda Fiałkiewicz, kl. 0 Przedszkole Samorządowe w Grochowcach

III Miejsce – Błażej Kielar, kl. I SP Grochowce

Wyróżnienie – Emanuel Płocica, kl. I SP Grochowce

Grupa wiekowa II: uczniowie klas III – V:

I miejsce – Dawid Przybyłowicz, kl. V SP Hermanowice

II Miejsce – Szymon Buła, kl. IV SP Grochowce

III Miejsce – Martyna Turczak, kl. V SP Hermanowice

Wyróżnienie – Szymon Śliwa, kl. III SP Grochowce

Grupa wiekowa III: uczniowie klas VI – VIII:

I miejsce – Nikola Ledochowska, kl. VI SP Grochowce

II Miejsce – Karolina Miara, kl. VI SP Krówniki

III Miejsce – Milena Radochońska, kl. VI SP Grochowce

Wyróżnienie – Krzysztof Pamuła, kl. VII SP Grochowce

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!